Gerbiler iFokus

Gerbiler

Etikettköp-sälj-omplacera
Läst 317 ggr
ossilian
0

Egensinnig hona omplaceras

Vi letar med ljus och lykta efter någon som är erfaren på gerbiler som skulle kunna tänka sig att ta över våran lite knepiga dam. Pma mig så berättar jag gärna mer om henne.

ossilian
0
#1

Jag svarar så klart på frågor här i tråden också :)

[Jessica_91]
0
#2

Vore bra att veta vart ni finns samt lite info i alla fall om varför du vill omplacera honan, det kan göra det lättare för dig att få napp här :)

ossilian
0
#3

Ja, det kan ju vara bra :) Jag har ju skrivit en del trådar om henne, kan länka till dem när jag inte sitter med ipaden. Kortfattat är det en i mångt och mycket sund tjej med sunda beteenden som att hon gräver bra, är i balans i energinivå och äter som hon ska. Men hon är aggressiv mot såväl andra gerbiler och människor :( Visst skulle hon kunna leva kvar här, men drömmen vore om hon kunde få vara hos nån som kunde jobba med henne och få henne mer tillfreds. Kanske är det något fel på henne, som vi inte kan uppfatta. Hon har hos oss aldrig varit utsatt för oförsiktig hantering eller stress. Vi bor i Lund förreten.