Gerbiler iFokus

Gerbiler

Etikettburar-inredning
Läst 2464 ggr
[Jessica_91]
3

Hutten vinställ

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Var inne och kikade på Ikea för några veckor sedan då jag såg det här vinstället och var bara tvungen att köpa det (79 kr). Nu står det inne hos Mila och Ciara och funkar utmärkt som en hylla. Glad

Använde förpackningen den kom i som ett hyllplan men satte för säkerhets skull även in en bräda som sandbadet står på (så att inte gerbilerna gnager sönder kartongen och får sandbadet över sig).

ks.gerbil
0
#1

har du gjort den där stegen av trästammen själv? ser väldigt cool och smart ut!

smart med vinstället också! på ikea kan man alltid göra fynd hihi

Gerbil-hemsidan hittar du R

[Jessica_91]
0
#2

#1 Jajjemän den har jag gjort själv Glad. Har en hög "stock" och en lägre "stock" som trappan ligger på. Den lägre stocken har jag dessutom gjort ett hål genom. 
Själva trappan är helt enkelt bara träskivor som jag sågat av från den lägre stocken och sedan spikat ihop.

BettaSplendens
0
#3

Tycker det vinstället verkar jättekul, funderar på att köpa det nästa gång jag åker till ikea. Och jättesmart med trästocktrappan, riktigt snyggt! ):

ks.gerbil
0
#4

Det måste man pröva att göra! Trappan alså ^^

Gerbil-hemsidan hittar du R