Gerbiler iFokus

Gerbiler

Etikettbilder-berättelser
Läst 799 ggr
Louen
0

Tifa på rymmen!

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Jag kom upp på mitt rum nu och insåg att tifa inte var i sin bur. Jag får panik, hur ska jag hitta henne i mitt stökiga rum?

Efter ett stunds letande, blir jag orolig för att hon ska ha dött, för jag hör inte henne röra sig. Jag får ännu mer panik.
Så jag börjar dra fram alla saker som fanns under sängen. Och där! I en liten låda som låg i en större fanns hon! Hon låg och tryckte bakom ett mjukisdjur!

Varför ska hon skulle den busen springa iväg för mig :O

emwa
0
#1

Hjälp. Vilken tur att du hittade henne! Glad

MVH Emmy/ cikorias.blogg.se
[kaniner och gerbiler]

isafisa
0
#2

hihi ja dom kan ju hitta på allt möjligt! Min kompis hade en hona som spenderat helgen i en papperskorg (de bodde kvar på skolan från fredag till söndag)..  Men bra att du hittade henne :D

Louen
0
#3

Men man blir ju så orolig den lilla studen de är borta :O

Ojoj! o.0 Hur hamnade hon där? :O

isafisa
0
#4

#3 ja du, det är en bra fråga…. men hon verkade itne komma upp igen iallafall

[Katteeen]
0
#5

Det är inte alltid så kul när de bara försvinner sådär, vet inte hur många gånger mina busbarn har rymt :P
Senast igår höll dräktiga Sunny på att försvinna, och DÅ fick jag panik ;) Tänk om hon hade fött i mitt rum! :O  :P

#2: Haha, de verkar gilla skräp, Gus tog ett skutt rakt ner i en soppåse en gång, tur att jag hittade honom annars hade det kunnat sluta illa ;)