
Djurvakt åt Snusmoriken i Stockholm, 21/2
Jag har tingat Motalvikens Snusmorik och hans uppfödare skulle till Kallhäll den 21 febuari i samband med SHF:s utställning på lördag. Jag har bekanta i Stockholm som ska ta ner honom sedan men tror att de inte är hemma då(brukar inte vara i stockholm på helgerna).
Snusmoriken kommer antagligen få åka samtidigt som Hollywoods gerbil ena unge är leveransklar så det kan några veckor men inte så många. Kanske 2-3v? Jag kommer givitvis betala för besväret.
Om du har lust att ställa upp gör du mig en jätte tjänst. Snusmorikens uppfödare kan inte ta sig någonstans och därför är det bra om du kan komma till kalhäll.
Kan hjälpa dig att putta *putt* ;)
//Elin

tack… ingen som kan tänka sig? det handlar om två-tre veckor och jag ersätter även.

skulle kanske kunnat om jag bott i stockholm

Är det utställning som dom har då, är det inte "bara" årsmöte?
Jag hade eventuellt kunnat ställa upp, men kommer att befinna mig i göteborg den 21, kommer hem den 22…
A dog may be man's best friend, but the horse wrote history.
Jo det är ju årsmötet jag ska på =) Inte lätt att hålla ordning på allt =)
Hmm skulle vara om jag kan hitta nån som tar honom från den 21 till den 22 isåfall , ska kolla läget vilka som ska på årsmötet .
Så kanske att jag och Xanon kan snacka ihop oss lite på lördag isåfall ….

EmmaJo, Emma, sa att hon kunde ta honom, hon bor i Jakobsberg en tågstation ifrån. Men skulle det blir några oförutsägda problem där så vore det ju bra om att ha en b-plan två(Xanon & Motalvikens) höll kontakten och du snackade med de andra på årsmötet i fall att. Sedan måste ju du och emma prata ihop er.
#5 jaha ett årsmöte.. :) inte riktigt samma sak.