Gerbiler iFokus

Gerbiler

Etikett: avel-uppfödning
Läst 543 ggr
[Mariaxx]
0

Zilje börjar runda på sig...

Här ser man lite av hennes gravidmage, på Onsdag är hon beräknad på ett ungefär. Och hon har ite brunstat om ännu. Kanske kommer det bebbar…..

Asa-N
0
#1

Ja det ser lite misstänkt ut :o) Hoppas nu det går bättre denna gången.

[Mariaxx]
0
#2

ja då, som Lisa sa så har nog kull 1 "banat väg".

Speedy
0
#3

vad roligt :) Grattís :P

[Matilda92]
0
#4

åhh, vad kul:) Jag längtar tills Tindra börjar runda på sig;) Hon och Plexus parade sig i fredags:)

Lycka till med kullen!

emmsaaan
0
#5

Lycka till! :)

fridelfina
0
#6

Lycka till, håller tummarna för att det går bra nu!

 
 

Speedy
0
#7

Alla här verkar få tillökningar :P

Eazyy
0
#8

Åh vad kul! Lycka till! :D

[Mariaxx]
0
#9

då kan jag kanske fnissa lite och berätta att istället för det yngre paret gebiler som skulle ha kommit kommer ett redan etablerat och bra avelspar till mig? Ängshöjdens Brianna och Ängshöjdens Drake som funnits hos Lotte Blom på Hälsingeskogens, har gett mkt fina avkommor och färger som: Polarfox, Nutmeg, Black och DEH vittecknad med….Kommer bilder på dom i slutet av månaden.

[Matilda92]
0
#10

#9 Vad kul! Var är det för färg på dem?

[Mariaxx]
0
#11

hmmm ena är agouti vittecknad, den andra deh vittecknad, kommer bara inte ihåg vilken…hihi. Men har kikat på bebbarna dom ger, så det är ju ingen tvekan om detta fina par. Dom bor hos h.skogens tills utställning, så gissa om man längtar.

[Mariaxx]
0
#12

kan ta bort denna tråden då jag har gjort en ny…

Eazyy
0
#13

Jag låser den :)

//Medarbetare

Inlägget är låst för nya kommentarer