# Min bur i trä
Author: Loveofmylife

Min bur i trä har varit klar ett tag och jag har glömt ta några fina bilder på den.(Jag har inte bilder nu men det kommer snart hoppas jag)

Killarna älskar den nya buren det verkar nästan lite overkligt eftersom jag byggde den ![Skäms](http://www.gerbiler.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-embarassed.gif "Skäms") den borde ha fallit sönder nu eftersom jag inte är så bra på att bygga saker![Tungan ute](http://www.gerbiler.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

Jag byggde buren i trä den är cirka 1 meter lång och 50 cm bred :)Och så har jag sida glas så jag kan se dom :D

## Comment 1
Author: EricaN

Vill se en bild! Låter jättesmart!

## Comment 2
Author: Loveofmylife

#1 bild kommer det lovar jag, men vill inte ta en med min urdåliga webbcam skulle inte se buren så bra då..![Tungan ute](http://www.gerbiler.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 3
Author: Loveofmylife

Okej kunnde inte låta bli att ta en dålig bild med min webbcam den får duga lite nu..

ursäkta ännu en gång för min urdåliga webbcam

Högra delen

## Comment 4
Author: Loveofmylife

mitten

## Comment 5
Author: Loveofmylife

vänsta delan var lite svår att få kort på..

buren är mkt finare i när man ser den på att bra och fint kort :P

## Comment 6
Author: Louen

hahaha! Sis jag får väl ta kort o lägga upp, men jag är ju segare än gud vet vad ^^  
Men fin är den :)

## Comment 7
Author: Redmoon

Buren ser väldigt fin och välbyggd ut :) Tycker det var ett fin tanke att bygga också, eftersom det är få som bygger gerbilernas hem själva, när det finns burar att köpa. Nästan så man blir sugen på att bygga själv :P

## Comment 8
Author: sissie

Håller med.

Man kanske skulle bygga en jättelång bur som man kan dela av i sektioner så att man kan få olika stora burar beroende på vad gerbilerna behöver.

Lite typ ett sådant där kanin"hyreshus" som kanin uppfödare har. Fast anpassat för gerbiler.

Får fundera på hur det skulle kunna se ut.

## Comment 9
Author: annaforsgren

Vilken smart idé ![Cool](http://gerbiler.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool") är glaset dyrt?
