# (K) Två gerbilhanar, unga.
Author: xBeccax

Vill köpa två stycken gerbilhanar från samma kull runt Stockholms trakten eller Västerås. Vill helst att dom ska vara unga då jag vill vara med dom så snarast i deras liv som möjligt.

Hör av dig om du har ett erbjudande.

## Comment 1
Author: lollynonna

Transport borde gå att ordna, kan försöka hjälpa dig om du vill köpa från mig. Ungarna beräknas att komma om en vecka ungefär. Vet dock inte om det blir två hanar, men om det blir det så kan jag höra av mig :)

## Comment 2
Author: xBeccax

Underbart! Hör gärna av dig. Även om det blir honor så funkar det galant. Ska flytta från Göteborg till Västerås den första oktober så kan ta emot dom tidigast 5 Oktober. Detta borde inte bli ett bekymmer med tanke på att dom behöver bli mogna!

## Comment 3
Author: lollynonna

Jaha men det blir nog perfekt då! Då gör jag så att då ungarna föds kan jag skicka ett PM till dig :)

## Comment 4
Author: ScarletMajesty

Jag har två hanar som är 7 Månader gamla, nutmeg och dove. De vill verkligen flytta till sitt föralltid hem, de finns i Uppsala men kan utan problem transporteras till Västerås :)
