# Söker bebishona eller omplacering av våran hona.
Author: 4klöver

Hej. Nyligen dog våran wilda :( nu blev hennes kompis Greta ensam. Greta är ca 4 månader. Söker antingen en kompis till Greta eller om någon av er kan ge henne ett nytt hem. Vila i frid wilda 💜

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Jag skulle kunna köpa henne och ge henne en ny kompis. Var kommer hon ifrån?Var finns hon? Färg?Bild?

## Comment 2
Author: 4klöver

Vi bor i Eskilstuna :) hon är inte direkt tam men väldigt nyfiken av sig. Vet inte hur man får in en bild här :/ ska se om jag lyckas få till det :)

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Jag bor i Nordmaling Västerbottens län.

## Comment 4
Author: 4klöver

Det var ju en bit ifrån vad synd :/

## Comment 5
Author: QYWEX

Jag har en Gerbil hona som söker en kompis då hennes lilla vän gick bort idag :( Bor i Eskilstuna

## Comment 6
Author: 4klöver

Puffar då jag inte vill att det ska gå för lång tid som Greta är ensam.

## Comment 7
Author: QYWEX

Jag kan hämta Greta när som helst Pandora behöver en liten vän

## Comment 8
Author: 4klöver

Nu har Greta fått flyttat :) hon har fått en ny kompis och trivs jätte bra. Bästa av allt är att vi bor ca 5 min från varandra så jag kan få gå och hälsa på. Så skönt att hon inte behövde vara ensam mer än 1 vecka men gud vad man saknar henne! "Buren" står fortfarande kvar här hemma, känns så konstigt att plocka bort den.. Tack QYWEX för hon fick flytta hem till dig :)
