# :D
Author: Clariiz

Shit vad glad jag är :). Jag har fått de där tama drömmgerbilerna :). Eller ja har haft dem ett tag men nu den lille nya också :). När man stoppar in handen hoppar dom upp i den direkt :). Behöver int eha något godis alls. Till och med den nye krabaten som bott här i ett dygn, hoppar upp och sätter sig :).

## Comment 1
Author: Jonet

Den nya ser väl att de andra två vågar, då vill inte h\*n vara sämre. Tror jag :D

## Comment 2
Author: Clariiz

Dom kommer fram direkt vilket gör mig jätte glad. :D. Istället för att "fånga dem" kommer de självmant. Det är mycket roligare :).

## Comment 3
Author: Clariiz

Det känns skönt att veta att dom litar på mig :)

## Comment 4
Author: Jonet

Mina gerbiler är inte riktigt så tama än.

## Comment 5
Author: EmmaG

Va roligt!!

## Comment 6
Author: emmsaaan

Jag har haft mina sen Maj ;P Dom är inte ett dugg tama än.

## Comment 7
Author: Chtina

jag har haft mina sen nja.. september 2005 :) dom e inte särsilt tama alls.. dom gillar nog inte mig ;) haha . men dom brukar kunna sätta sig i min hand och äta men nu e dom lite rädda för mkt har hänt ena gerbilen har en lös tand m.m ;)

## Comment 8
Author: frukost

Våra gick att bära upp första dagen :D

## Comment 9
Author: emmsaaan

Coolt. Är dom köpta hos uppfödare? Jag bgjorde misstaget att köpa från djuraffär. Hade inte bestämt eller nånting. Gick bara in o köpte dom ;P Dom kanske inte har lugna/tama föräldrar. DÅ kan det lätt bli så..
